Ludzie Fundacji

Przy realizacji naszych projektów współpracują z nami:

Izabela Korytkowska
WSPÓŁPRACA W ZAKRESIE PROGRAMÓW EUROPEJSKICH I KOORDYNACJA PROJEKTÓW


Widget not in any sidebars

Doświadczenie:
Jestem  certyfikowaną przez ARP S.A. kierowniczką projektów europejskich, ekspertką w zakresie rozwoju organizacji oraz pozyskiwania finansowania zewnętrznego, w tym dotacji unijnych. Od roku 2003 tworzę i nadzoruję realizację projektów finansowanych z przedakcesyjnych i poakcesyjnych programów pomocowych UE. Od ponad 12 lat jestem również przedsiębiorcą. Jako psychoterapeutka systemowa, trenerka i mediatorka w oparciu o NVC, stale współpracuję ze Stowarzyszeniem Monar i prowadzę prywatną praktykę psychoterapii i mediacji. W codziennych zadaniach zawodowych, zarówno w obszarze biznesu, jak i rozwoju osobistego, korzystam z Nonviolent Communication (NVC) – Porozumienia bez Przemocy. Metoda komunikacji Marshalla B. Rosenberga stała się moją filozofią życiową, którą zarażam innych.

Prywatnie:
medytuję, uprawiam jogę, chodzę po górach.

Monika Stępka
PSYCHOLOG, TRENER, COACH

Uploaded image

Doświadczenie:
Ukończyłam Psychologię na Uniwersytecie Gdańskim, Szkołę Trenerów Grupy TROP w Warszawie, Roczne Studium Mediacji w oparciu o Porozumienie bez Przemocy oraz kurs Coachingu opartego na potrzebach. Uczyłam się i nadal czerpię od ludzi takich jak: Tomasz Bagiński, Dominika Jasińska, Ewa Krzymuska, Liv Larsson, Anna Mills, Ewa Orłowska, Pernille Plantener, Kay Rung, Bożena Szymula. Pracuję z grupami oraz z klientem indywidualnym. Jestem aktywną propagatorką szerzenia Porozumienia bez Przemocy w świecie, w szczególności wspieram najbliższe środowisko dzieci pracując z rodzicami, nauczycielami i innym specjalistami pracującymi z dziećmi. W mojej pracy wykorzystuję również paronastoletnie doświadczenie w prowadzeniu treningów kreatywności oraz dramy.

Jej motto życiowe:„Bądź zmianą, jaką chcesz ujrzeć w świecie”. Pragnę przyczyniać się do szerzenia pokoju i porozumienia w świecie. Działam tam, gdzie widzę wpływ, zaczynam od siebie i najbliższego środowiska, obserwuję na przestrzeni lat, jak krąg wpływu powiększa się.

Prywatnie:
jestem pasjonatką kuchni Pięciu Przemian, lubię grać w planszówki i jeździć na rowerze.

Karina Stencel
KOORDYNACJA I WSPIERANIE PROJEKTÓW


Widget not in any sidebars

Doświadczenie:
Z zawodu jestem oligofrenopedagogiem i specjalistą wczesnego wspomagania rozwoju. Ukończyłam także studia magisterskie o specjalności: doradztwo zawodowe. Pracuję w oddziałach integracyjnych z dziećmi niepełnosprawnymi, skupiając się przede wszystkim na ich mocnych stronach, talentach i zainteresowaniach. Przygotowuję się do rozpoczęcia certyfikacji trenerskiej (NVC). Uczestniczyłam w ponad 200 godzinach szkoleń i warsztatów z zakresu Porozumienia bez Przemocy prowadzonych przez polskich i zagranicznych trenerów. Najważniejsze ze szkoleń to: Coaching oparty na potrzebach z Pernille Platener, Roczne Studium Mediacji, Komunikacja Empatyczna w relacjach z dziećmi oraz Praca z Przekonaniami.

Od kiedy byłam mała często słyszałam o sobie: „Ty to zadajesz głębokie pytania!”. Rozwój wewnętrzny i dbałość o tworzenie wspierających relacji z sobą i innymi były dla mnie ważne odkąd pamiętam. Z tym większą ciekawością i radością obserwuję zmiany jakie zachodzą we mnie samej oraz w moich najbliższych, od kiedy poznałam Porozumienie bez Przemocy. Dziś, właśnie w oparciu o NVC, pragnę wspierać innych w dochodzeniu do źródła własnej siły, mądrości i wewnętrznego bogactwa oraz budowaniu relacji bazujących na wzajemnym szacunku i zrozumieniu.

Prywatnie:
spełniam się jako żona i mama, czerpiąc wiele radości ze wspólnej rodzinnej pasji jaką jest podróżowanie. Z wielką wdzięcznością wspominam dotychczas odbyte wyprawy m.in 14-miesięczną podróż poślubną po Ameryce Południowej, 3-miesięczną małżeńską wędrówkę po Himalajach lub 2-miesięczną podróż do Azji Centralnej z półtorarocznym wówczas synkiem. Uwielbiam zdobywać góry i zabierać je ze sobą do plecaka wspomnień.