Współpracują z nami

Nie możesz zmienić ludzi wokół siebie, możesz jednak zmienić ludzi, których wybierasz by byli obok ciebie.

Autor nieznany

 

Izabela Korytkowska

Uploaded image

Doświadczenie:
Jestem  certyfikowaną przez ARP S.A. kierowniczką projektów europejskich, ekspertką w zakresie rozwoju organizacji oraz pozyskiwania finansowania zewnętrznego, w tym dotacji unijnych. Od roku 2003 tworzę i nadzoruję realizację projektów finansowanych z przedakcesyjnych i poakcesyjnych programów pomocowych UE. Od ponad 12 lat jestem również przedsiębiorcą. Jako psychoterapeutka systemowa, trenerka i mediatorka w oparciu o NVC, stale współpracuję ze Stowarzyszeniem Monar i prowadzę prywatną praktykę psychoterapii i mediacji. W codziennych zadaniach zawodowych, zarówno w obszarze biznesu, jak i rozwoju osobistego, korzystam z Nonviolent Communication (NVC) – Porozumienia bez Przemocy. Metoda komunikacji Marshalla B. Rosenberga stała się moją filozofią życiową, którą zarażam innych.

Prywatnie:
medytuję, uprawiam jogę, chodzę po górach.

Monika Stępka

Uploaded image

Doświadczenie:
Ukończyłam Psychologię na Uniwersytecie Gdańskim, Szkołę Trenerów Grupy TROP w Warszawie, Roczne Studium Mediacji w oparciu o Porozumienie bez Przemocy oraz kurs Coachingu opartego na potrzebach. Uczyłam się i nadal czerpię od ludzi takich jak: Tomasz Bagiński, Dominika Jasińska, Ewa Krzymuska, Liv Larsson, Anna Mills, Ewa Orłowska, Pernille Plantener, Kay Rung, Bożena Szymula. Pracuję z grupami oraz z klientem indywidualnym. Jestem aktywną propagatorką szerzenia Porozumienia bez Przemocy w świecie, w szczególności wspieram najbliższe środowisko dzieci pracując z rodzicami, nauczycielami i innym specjalistami pracującymi z dziećmi. W mojej pracy wykorzystuję również paronastoletnie doświadczenie w prowadzeniu treningów kreatywności oraz dramy.

Prywatnie:
jestem pasjonatką kuchni Pięciu Przemian, lubię grać w planszówki i jeździć na rowerze.

Karina Stencel

Uploaded image

Doświadczenie:
Z zawodu jestem oligofrenopedagogiem i specjalistą wczesnego wspomagania rozwoju. Ukończyłam także studia magisterskie o specjalności: doradztwo zawodowe. Pracuję w oddziałach integracyjnych z dziećmi niepełnosprawnymi, skupiając się przede wszystkim na ich mocnych stronach, talentach i zainteresowaniach. Przygotowuję się do rozpoczęcia certyfikacji trenerskiej (NVC). Uczestniczyłam w ponad 200 godzinach szkoleń i warsztatów z zakresu Porozumienia bez Przemocy prowadzonych przez polskich i zagranicznych trenerów. Najważniejsze ze szkoleń to: Coaching oparty na potrzebach z Pernille Platener, Roczne Studium Mediacji, Komunikacja Empatyczna w relacjach z dziećmi oraz Praca z Przekonaniami.

Od kiedy byłam mała często słyszałam o sobie: „Ty to zadajesz głębokie pytania!”. Rozwój wewnętrzny i dbałość o tworzenie wspierających relacji z sobą i innymi były dla mnie ważne odkąd pamiętam. Z tym większą ciekawością i radością obserwuję zmiany jakie zachodzą we mnie samej oraz w moich najbliższych, od kiedy poznałam Porozumienie bez Przemocy. Dziś, właśnie w oparciu o NVC, pragnę wspierać innych w dochodzeniu do źródła własnej siły, mądrości i wewnętrznego bogactwa oraz budowaniu relacji bazujących na wzajemnym szacunku i zrozumieniu.

Prywatnie:
spełniam się jako żona i mama, czerpiąc wiele radości ze wspólnej rodzinnej pasji jaką jest podróżowanie. Z wielką wdzięcznością wspominam dotychczas odbyte wyprawy m.in 14-miesięczną podróż poślubną po Ameryce Południowej, 3-miesięczną małżeńską wędrówkę po Himalajach lub 2-miesięczną podróż do Azji Centralnej z półtorarocznym wówczas synkiem. Uwielbiam zdobywać góry i zabierać je ze sobą do plecaka wspomnień.

Celina Górska-Galińska

Uploaded image

Doświadczenie:
Ukończyłam Studium Trenerskie Porozumienia bez Przemocy w Dojrzewalni Róż, Roczne Studium Mediacji w oparciu o PBP, Coaching oparty na Potrzebach i wiele szkoleń dot. rozwoju osobistego i pomocy psychologicznej, m.in. I stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Na co dzień pracuję w Centrum Interwencji Kryzysowej w którym wpieram osoby będące w kryzysie w ich powrocie do wewnętrznej równowagi. W Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę koordynuję projekt: „Mała Akademia Emocji”, gdzie podczas cyklu spotkań edukacyjnych rodzice i dzieci wspólnie nabywają wiedzę i umiejętności jak lepiej radzić sobie z emocjami w relacji rodzic-dziecko. Jako trener programu Chronimy Dzieci dzielę się wiedzą i doświadczeniem ze specjalistami jak być uważnym na krzywdę dzieci i jak mądrze podejmować interwencje. W mojej pracy trenera staram się tworzyć przestrzeń, w której można bezpiecznie odsłonić to co trudne, wzmocnić zasoby i odnaleźć siłę do zmiany. Prowadzę szkolenia, warsztaty, grupy edukacyjno-rozwojowe dla rodziców, specjalistów, rad pedagogicznych oraz młodzieży.

Prywatnie:
Jestem wielbicielką podróży małych i dużych, od kilku lat w swoje urodziny wyjeżdżam w różne strony świata, aby doświadczyć nowej energii. Spełniam się w roli mamy, żony, siostry. Uwielbiam sztukę kobiecą i rękodzieło. Tworzę biżuterię pełną kobiecej mocy w swojej pracowni La Loba Art.

Alina Krzemińska

Uploaded image

Doświadczenie:
Jestem terapeutką Gestalt i doktorem nauk biologicznych. Towarzyszę ludziom w rozwoju i odkrywaniu ich własnej mocy. Pomagam przekraczać życiowe progi, blokujące schematy i przekonania oraz sięgać po swój potencjał. Kieruję się podejściem, że do terapeuty przychodzisz PO MOC – by odkryć źródło tej Mocy w sobie i nauczyć się z niej korzystać. Prowadzę autorskie warsztaty rozwojowe, terapię osób indywidualnych i coaching. Wspieram firmy i organizacje. Pomagam rozwijać kompetencje komunikacji, współpracy i przywództwa, radzić sobie ze stresem, wielozadaniowością i napięciami.
Inspiruję się podejściem Gestalt, Psychologią Procesu, metodą Porozumienia Bez Przemocy oraz pracą C.G. Junga i J. Campbella. Współpracuję z zespołem Tanny Jakubowicz-Mount w programie „Progi Życia” oraz w warsztatach Kręgi Uzdrawiającej Mocy. Czerpię z tradycji dalekowschodniej i ścieżki szamańskiej. Specjalizuję się w pracy z podświadomością. Pracuję ze snami, wizjami, archetypami oraz z ciałem i zamkniętymi w nim emocjami, a także w oparciu o relacje. Łączę terapię ze sztuką. Jestem autorką bloga o tematyce rozwojowej: Źródło Mocy i współautorką Dialogów z Podświadomością.

Prywatnie:
Kocham pisarstwo, mity, świat fantasy, taniec, rozwój, jeziora, ciepłe morze i zwierzęta. Hobbistycznie prowadzę blog pisarski: Pisarska Przygoda. W wolnych chwilach piszę powieść fantasy.

Joanna Szypuła

Uploaded image

Doświadczenie:
Jestem absolwentką filologii angielskiej i zarządzania. Jako wspólnik, dyrektor i prezes zarządu, przewodziłam prosperującym organizacjom działającym na międzynarodowych rynkach i zarządzałam skutecznymi zespołami. Jestem ekspertką w zakresie komunikacji i przywództwa, a od 2014 roku właścicielką ośrodka szkoleniowego Dom pod Wierzbą, który tworzę między innymi w oparciu o praktykę Porozumienia bez Przemocy. Jestem autorką programu rozwojowego „Coaching i Koń”, który powstał na podstawie wieloletniej pracy z końmi. Prowadzę autorskie warsztaty rozwojowe dla firm, organizacji i osób indywidualnych. Specjalizuję się w pracy z podświadomością, jestem współautorką bloga rozwojowego „Dialogi z Podświadomością”. Inspiruje mnie ścieżka szamańska i filozofia wschodnia. W mojej pracy terapeutycznej i coachingowej korzystam z koncepcji C.G. Junga, M. Ro i J. Campbella w dostrzeganiu i rozwijaniu ludzkich potencjałów.

Prywatnie:
Jestem pasjonatką koni, gór, tańca, mitów, terapii czaszkowo-krzyżowej.

Agata Pryśko

Uploaded image

Doświadczenie:
Jestem trenerką komunikacji empatycznej – ukończyłam Szkołę Trenerów komunikacji opartej na Empatii, prowadzoną przez Dojrzewalnię Róż, oraz certyfikowaną trenerką metody osiągania celów Metoda Biegun, autorstwa Marka Kamińskiego. Na co dzień współtworzę pierwszą w Trójmieście szkołę funkcjonującą w oparciu o Porozumienie bez Przemocy, Żyrafią Osadę Empatyczną Szkołę Domową – prowadzę w niej zajęcia komunikacyjne, kreatywne oraz outdoorowe, współpracuję z Fundacją Marka Kamińskiego, jako trener, a także prowadzę warsztaty komunikacyjne z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi.
Z Porozumieniem bez Przemocy po raz pierwszy spotkałam się sześć lat temu, uczestnicząc w warsztacie „Mediacja metodą Porozumienia bez Przemocy”, prowadzonym przez Liv Larsson – od tamtego czasu rozwijam moje osobiste umiejętności komunikacji empatycznej oraz umiejętności trenerskie. Ukończyłam m.in. szkolenie z zakresu mediacji (Certyfikat Dyplomowanego Mediatora nr 10/10/2012), Studium Umiejętności Osobistych Trenera i Lidera w ujęciu integralnym oraz szkolenia pogłębiające z zakresu komunikacji empatycznej.
W mojej pracy wykorzystuję integralne i całościowe podejście do drugiego człowieka. Kierując się otwartością, szacunkiem i uważnością stwarzam warunki, w których może poczuć się bezpiecznie i pewnie.

Prywatnie:
W wolnych chwilach podróżuję, kocham góry oraz bezkres morza, czytam i słucham.

Łukasz Łanecki

Uploaded image

Doświadczenie:
Jestem absolwentem wydziału ETI na Politechnice Gdańskiej. Skończyłem również Technikum Hodowli Koni. Obecnie pracuję jako Inżynier Oprogramowania w dużej korporacji. Od 4 lat jestem związany z Porozumieniem bez Przemocy, które pomaga mi w życiu zawodowym i prywatnym. Z czasem zacząłem dzielić się swoim doświadczeniem w miejscu pracy, jako wewnętrzny trener. Przygotowuję się do rozpoczęcia certyfikacji trenerskiej (NVC). Uczestniczyłem w ponad 200 godzinach szkoleń i warsztatów z zakresu Porozumienia bez Przemocy prowadzonych przez polskich i zagranicznych trenerów. Najważniejsze ze szkoleń to: Coaching oparty na potrzebach, Komunikacja Empatyczna w relacjach z dziećmi oraz Praca z Przekonaniami.

Prywatnie:
Lubię nocne marsze na orientację, jazdę na rowerze oraz pracować z młodymi końmi.