Trenerzy

Nie możesz zmienić ludzi wokół siebie, możesz jednak zmienić ludzi, których wybierasz by byli obok ciebie.

Autor nieznany

Katarzyna Szadziewska – Łanecka

Uploaded image

Doświadczenie:
Ukończyłam Kurs Trenera Biznesu w Gdańskiej Akademii Umiejętności Menadżerskich i uzyskałam dyplom Certified International Professional Trainer wydany przez ACI (American Certification Institute). Jestem również Mediatorem i Coachem w oparciu o Porozumienie bez Przemocy oraz aktywną propagatorką idei komunikacji wg idei Marshalla Rosenberga w świecie Edukacji, Biznesu, Organizacji Pozarządowych i w różnych obszarach życia społecznego. Mam za sobą około kilkaset godzin szkoleń z Porozumienia bez Przemocy, a w 2018 roku rozpoczęłam naukę w 4 letnim Studium Psychoterapii Integratywnej w Krakowie.

Prowadzę grupy edukacyjno-rozwojowe i warsztaty z komunikacji empatycznej w oparciu o Porozumienie bez Przemocy dla nauczycieli, rodziców oraz dla wszystkich osób pragnących przyjrzeć się swoim dotychczasowym nawykom komunikacyjnym w ramach własnego rozwoju osobistego. Na co dzień łączę pracę trenera z pełnieniem funkcji Prezesa Fundacji Gdańskiej Strefy Porozumienie oraz współzarządzam Żyrafią Osadą.

W pracy trenerskiej czerpię inspiracje z mojego doświadczenia zawodowego oraz bazuję na moim doświadczeniu życiowym. Chcę budzić ludzi do życia, aby żyli świadomie, czyli lepiej rozumieli siebie, swoje potrzeby i potrzeby swoich bliskich, a dzięki temu otaczający ich świat. Pragnę ich wspierać, by wiedzieli czego chcą w życiu i mieli odwagę po to sięgać.

Prywatnie:
Żona, mama dwójki żywiołowych dzieci. Lubię zwierzęta, obecnie jestem posiadaczką 3 kotów rasy devon rex. Jeżdżę konno, ćwiczę aerobik, pilates.

Dorota Maros

Uploaded image

Doświadczenie: 

Jestem certyfikowanym Trenerem Biznesu, po kursie w Gdańskiej Akademii Umiejętności Menadżerskich, z uprawnieniami Certified International Professional Trainer nadanymi przez ACI (American Certification Institute) oraz Mediatorem w oparciu o Porozumienie bez Przemocy. Posiadam również wieloletnie doświadczenie w charakterze managera ze szczególnym uwielbieniem dla marketingu, stąd m.in. studia The Chartered Institute of Marketing (CIM), które ukończyłam uzyskując Professional Diploma in Marketing. Od kilku lat łączę doświadczenie zawodowe z umiejętnościami trenerskimi z obszaru komunikacji konstruktywnej. Prowadzę grupy edukacyjno-rozwojowe oraz warsztaty z efektywnej komunikacji w oparciu o Porozumienie bez Przemocy dla nauczycieli, rodziców oraz w szeroko rozumianym biznesie. U podstaw moich działań leży przekonanie, że to miękkie kompetencje społeczne decydują o możliwości wykorzystania pełnego potencjału pracowników, przyczyniając się w ten sposób do rozwoju organizacji, dla której pracują.

Moim największym marzeniem było połączenie umiejętności zawodowych z moją fascynacją językiem empatii i dbaniem o rozwój dzieci. Dlatego ważne miejsce w moim życiu zawodowym zajmuje współtworzenie Żyrafiej Osady oraz pełnienie funkcji Wiceprezesa w Gdańskiej Strefie Porozumienia.

Prywatnie: Jestem szczęśliwą żoną i mamą dwójki dzieciaków. Uwielbiam przyrodę, słuchać dobrej muzyki, tańczyć najlepiej boso na trawie. Chcę mieć udział w tym jak świat staje się lepszy.

Monika Stępka

Uploaded image

Doświadczenie:
Ukończyłam Psychologię na Uniwersytecie Gdańskim, Szkołę Trenerów Grupy TROP w Warszawie, Roczne Studium Mediacji w oparciu o Porozumienie bez Przemocy oraz kurs Coachingu opartego na potrzebach. Uczyłam się i nadal czerpię od ludzi takich jak: Tomasz Bagiński, Dominika Jasińska, Ewa Krzymuska, Liv Larsson, Anna Mills, Ewa Orłowska, Pernille Plantener, Kay Rung, Bożena Szymula. Pracuję z grupami oraz z klientem indywidualnym. Jestem aktywną propagatorką szerzenia Porozumienia bez Przemocy w świecie, w szczególności wspieram najbliższe środowisko dzieci pracując z rodzicami, nauczycielami i innym specjalistami pracującymi z dziećmi. W mojej pracy wykorzystuję również paronastoletnie doświadczenie w prowadzeniu treningów kreatywności oraz dramy.

Prywatnie:
jestem pasjonatką kuchni Pięciu Przemian, lubię grać w planszówki i jeździć na rowerze.

Celina Górska-Galińska

Uploaded image

Doświadczenie:
Ukończyłam Studium Trenerskie Porozumienia bez Przemocy w Dojrzewalni Róż, Roczne Studium Mediacji w oparciu o PBP, Coaching oparty na Potrzebach i wiele szkoleń dot. rozwoju osobistego i pomocy psychologicznej, m.in. I stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Na co dzień pracuję w Centrum Interwencji Kryzysowej w którym wpieram osoby będące w kryzysie w ich powrocie do wewnętrznej równowagi. W Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę koordynuję projekt: „Mała Akademia Emocji”, gdzie podczas cyklu spotkań edukacyjnych rodzice i dzieci wspólnie nabywają wiedzę i umiejętności jak lepiej radzić sobie z emocjami w relacji rodzic-dziecko. Jako trener programu Chronimy Dzieci dzielę się wiedzą i doświadczeniem ze specjalistami jak być uważnym na krzywdę dzieci i jak mądrze podejmować interwencje. W mojej pracy trenera staram się tworzyć przestrzeń, w której można bezpiecznie odsłonić to co trudne, wzmocnić zasoby i odnaleźć siłę do zmiany. Prowadzę szkolenia, warsztaty, grupy edukacyjno-rozwojowe dla rodziców, specjalistów, rad pedagogicznych oraz młodzieży.

Prywatnie:
Jestem wielbicielką podróży małych i dużych, od kilku lat w swoje urodziny wyjeżdżam w różne strony świata, aby doświadczyć nowej energii. Spełniam się w roli mamy, żony, siostry. Uwielbiam sztukę kobiecą i rękodzieło. Tworzę biżuterię pełną kobiecej mocy w swojej pracowni La Loba Art.

Agata Pryśko

Uploaded image

Doświadczenie:
Jestem trenerką komunikacji empatycznej – ukończyłam Szkołę Trenerów komunikacji opartej na Empatii, prowadzoną przez Dojrzewalnię Róż, oraz certyfikowaną trenerką metody osiągania celów Metoda Biegun, autorstwa Marka Kamińskiego. Na co dzień współtworzę pierwszą w Trójmieście szkołę funkcjonującą w oparciu o Porozumienie bez Przemocy, Żyrafią Osadę Empatyczną Szkołę Domową – prowadzę w niej zajęcia komunikacyjne, kreatywne oraz outdoorowe, współpracuję z Fundacją Marka Kamińskiego, jako trener, a także prowadzę warsztaty komunikacyjne z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi.
Z Porozumieniem bez Przemocy po raz pierwszy spotkałam się sześć lat temu, uczestnicząc w warsztacie „Mediacja metodą Porozumienia bez Przemocy”, prowadzonym przez Liv Larsson – od tamtego czasu rozwijam moje osobiste umiejętności komunikacji empatycznej oraz umiejętności trenerskie. Ukończyłam m.in. szkolenie z zakresu mediacji (Certyfikat Dyplomowanego Mediatora nr 10/10/2012), Studium Umiejętności Osobistych Trenera i Lidera w ujęciu integralnym oraz szkolenia pogłębiające z zakresu komunikacji empatycznej.
W mojej pracy wykorzystuję integralne i całościowe podejście do drugiego człowieka. Kierując się otwartością, szacunkiem i uważnością stwarzam warunki, w których może poczuć się bezpiecznie i pewnie.

Prywatnie:
W wolnych chwilach podróżuję, kocham góry oraz bezkres morza, czytam i słucham.

Łukasz Łanecki

Uploaded image

Doświadczenie:
Jestem absolwentem wydziału ETI na Politechnice Gdańskiej. Skończyłem również Technikum Hodowli Koni. Obecnie pracuję jako Inżynier Oprogramowania w dużej korporacji. Od 4 lat jestem związany z Porozumieniem bez Przemocy, które pomaga mi w życiu zawodowym i prywatnym. Z czasem zacząłem dzielić się swoim doświadczeniem w miejscu pracy, jako wewnętrzny trener. Przygotowuję się do rozpoczęcia certyfikacji trenerskiej (NVC). Uczestniczyłem w ponad 200 godzinach szkoleń i warsztatów z zakresu Porozumienia bez Przemocy prowadzonych przez polskich i zagranicznych trenerów. Najważniejsze ze szkoleń to: Coaching oparty na potrzebach, Komunikacja Empatyczna w relacjach z dziećmi oraz Praca z Przekonaniami.

Prywatnie:
Lubię nocne marsze na orientację, jazdę na rowerze oraz pracować z młodymi końmi.