Trenerzy

Nie możesz zmienić ludzi wokół siebie, możesz jednak zmienić ludzi, których wybierasz by byli obok ciebie.

Autor nieznany

Katarzyna Szadziewska – Łanecka

Uploaded image

Doświadczenie:
Ukończyłam Kurs Trenera Biznesu w Gdańskiej Akademii Umiejętności Menadżerskich i uzyskałam dyplom Certified International Professional Trainer wydany przez ACI (American Certification Institute). Jestem również Mediatorem i Coachem w oparciu o Porozumienie bez Przemocy oraz aktywną propagatorką idei komunikacji wg idei Marshalla Rosenberga w świecie Edukacji, Biznesu, Organizacji Pozarządowych i w różnych obszarach życia społecznego. Mam za sobą około kilkaset godzin szkoleń z Porozumienia bez Przemocy, z których najważniejsze to: Roczne Studium Mediacji w oparciu o Porozumienie bez Przemocy, w tym Kręgi Naprawcze, Mediacje Grupowe, Mediowanie konfliktu wewnętrznego; Komunikacja Empatyczna z dziećmi; Coaching oparty na Potrzebach.

Prowadzę grupy edukacyjno-rozwojowe i warsztaty z Komunikacji empatycznej w oparciu o Porozumienie bez Przemocy dla nauczycieli, rodziców oraz dla wszystkich osób pragnących przyjrzeć się swoim dotychczasowym nawykom komunikacyjnym w ramach własnego rozwoju osobistego. Mediuję również konflikty. Na co dzień łączę pracę trenera z pełnieniem funkcji Prezesa Fundacji Gdańskiej Strefy Porozumienie (dawniej Gdańskiej Fundacji Porozumienia bez Przemocy) oraz współzarządzam Żyrafią Osadą – Empatyczną Szkołą Domową.

W pracy trenerskiej czerpię inspiracje z mojego doświadczenia zawodowego w branży przemysłowej, rolniczej, administracji publicznej, gastronomicznej oraz bazuję na swoim doświadczeniu życiowym. Chcę budzić ludzi do życia, aby żyli świadomie, czyli lepiej rozumieli siebie, swoje potrzeby i potrzeby swoich bliskich, a dzięki temu otaczający ich świat. Pragnę ich wspierać, by wiedzieli czego chcą w życiu i mieli odwagę po to sięgać.

Prywatnie:
Żona, mama dwójki żywiołowych dzieci. Lubię zwierzęta, obecnie jestem posiadaczką 3 kotów rasy devon rex i klaczy Livii SP. Jeżdżę konno, ćwiczę aerobik, zumbę, pilates.

 

Dorota Maros

Uploaded image

Doświadczenie: 

Jestem certyfikowanym trenerem biznesu (Gdańska Akademia Umiejętności Menadżerskich). Posiadam dyplom Certified International Professional Trainer wydany przez ACI (American Certification Institute). Jestem mediatorem w oparciu o Porozumienie bez Przemocy. Jestem również managerem z wieloletnim doświadczeniem ze szczególnym uwielbieniem do marketingu stąd m.in. studia The Chartered Institute of Marketing (CIM) uzyskując Professional Diploma in Marketing. Prawdziwym kierunkiem od kilku lat jest dla mnie łączenie doświadczenia zawodowego z umiejętnościami trenerskimi z obszaru komunikacji konstruktywnej. Prowadzę grupy warsztatowe dla rodziców, nauczycieli i w szeroko rozumianym biznesie.

W moim życiu zawodowym ważne miejsce zajmuje współtworzenie Empatycznej Szkoły Domowej – Żyrafia Osada oraz pełnienie funkcji Vi-ce Prezesa w Gdańskiej Strefie Porozumienia.

Prywatnie: Jestem szczęśliwą żoną i mamą dwójki dzieciaków. Uwielbiam przyrodę, słuchać dobrej muzyki, tańczyć najlepiej boso na trawie. Moim największym marzeniem było połączenie umiejętności zawodowych z moją fascynacją językiem empatii i dbaniem o rozwój dzieci. Chcę mieć udział w tym jak świat staję się lepszy.

Monika Stępka

Uploaded image

Doświadczenie:
Ukończyłam Psychologię na Uniwersytecie Gdańskim, Szkołę Trenerów Grupy TROP w Warszawie, Roczne Studium Mediacji w oparciu o Porozumienie bez Przemocy oraz kurs Coachingu opartego na potrzebach. Uczyłam się i nadal czerpię od ludzi takich jak: Tomasz Bagiński, Dominika Jasińska, Ewa Krzymuska, Liv Larsson, Anna Mills, Ewa Orłowska, Pernille Plantener, Kay Rung, Bożena Szymula. Pracuję z grupami oraz z klientem indywidualnym. Jestem aktywną propagatorką szerzenia Porozumienia bez Przemocy w świecie, w szczególności wspieram najbliższe środowisko dzieci pracując z rodzicami, nauczycielami i innym specjalistami pracującymi z dziećmi. W mojej pracy wykorzystuję również paronastoletnie doświadczenie w prowadzeniu treningów kreatywności oraz dramy.

Prywatnie:
jestem pasjonatką kuchni Pięciu Przemian, lubię grać w planszówki i jeździć na rowerze.

Celina Górska-Galińska

Uploaded image

Doświadczenie:
Ukończyłam Studium Trenerskie Porozumienia bez Przemocy w Dojrzewalni Róż, Roczne Studium Mediacji w oparciu o PBP, Coaching oparty na Potrzebach i wiele szkoleń dot. rozwoju osobistego i pomocy psychologicznej, m.in. I stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Na co dzień pracuję w Centrum Interwencji Kryzysowej w którym wpieram osoby będące w kryzysie w ich powrocie do wewnętrznej równowagi. W Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę koordynuję projekt: „Mała Akademia Emocji”, gdzie podczas cyklu spotkań edukacyjnych rodzice i dzieci wspólnie nabywają wiedzę i umiejętności jak lepiej radzić sobie z emocjami w relacji rodzic-dziecko. Jako trener programu Chronimy Dzieci dzielę się wiedzą i doświadczeniem ze specjalistami jak być uważnym na krzywdę dzieci i jak mądrze podejmować interwencje. W mojej pracy trenera staram się tworzyć przestrzeń, w której można bezpiecznie odsłonić to co trudne, wzmocnić zasoby i odnaleźć siłę do zmiany. Prowadzę szkolenia, warsztaty, grupy edukacyjno-rozwojowe dla rodziców, specjalistów, rad pedagogicznych oraz młodzieży.

Prywatnie:
Jestem wielbicielką podróży małych i dużych, od kilku lat w swoje urodziny wyjeżdżam w różne strony świata, aby doświadczyć nowej energii. Spełniam się w roli mamy, żony, siostry. Uwielbiam sztukę kobiecą i rękodzieło. Tworzę biżuterię pełną kobiecej mocy w swojej pracowni La Loba Art.

Agata Pryśko

Uploaded image

Doświadczenie:
Jestem trenerką komunikacji empatycznej – ukończyłam Szkołę Trenerów komunikacji opartej na Empatii, prowadzoną przez Dojrzewalnię Róż, oraz certyfikowaną trenerką metody osiągania celów Metoda Biegun, autorstwa Marka Kamińskiego. Na co dzień współtworzę pierwszą w Trójmieście szkołę funkcjonującą w oparciu o Porozumienie bez Przemocy, Żyrafią Osadę Empatyczną Szkołę Domową – prowadzę w niej zajęcia komunikacyjne, kreatywne oraz outdoorowe, współpracuję z Fundacją Marka Kamińskiego, jako trener, a także prowadzę warsztaty komunikacyjne z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi.
Z Porozumieniem bez Przemocy po raz pierwszy spotkałam się sześć lat temu, uczestnicząc w warsztacie „Mediacja metodą Porozumienia bez Przemocy”, prowadzonym przez Liv Larsson – od tamtego czasu rozwijam moje osobiste umiejętności komunikacji empatycznej oraz umiejętności trenerskie. Ukończyłam m.in. szkolenie z zakresu mediacji (Certyfikat Dyplomowanego Mediatora nr 10/10/2012), Studium Umiejętności Osobistych Trenera i Lidera w ujęciu integralnym oraz szkolenia pogłębiające z zakresu komunikacji empatycznej.
W mojej pracy wykorzystuję integralne i całościowe podejście do drugiego człowieka. Kierując się otwartością, szacunkiem i uważnością stwarzam warunki, w których może poczuć się bezpiecznie i pewnie.

Prywatnie:
W wolnych chwilach podróżuję, kocham góry oraz bezkres morza, czytam i słucham.

 

Łukasz Łanecki

Uploaded image

Doświadczenie:
Jestem absolwentem wydziału ETI na Politechnice Gdańskiej. Skończyłem również Technikum Hodowli Koni. Obecnie pracuję jako Inżynier Oprogramowania w dużej korporacji. Od 4 lat jestem związany z Porozumieniem bez Przemocy, które pomaga mi w życiu zawodowym i prywatnym. Z czasem zacząłem dzielić się swoim doświadczeniem w miejscu pracy, jako wewnętrzny trener. Przygotowuję się do rozpoczęcia certyfikacji trenerskiej (NVC). Uczestniczyłem w ponad 200 godzinach szkoleń i warsztatów z zakresu Porozumienia bez Przemocy prowadzonych przez polskich i zagranicznych trenerów. Najważniejsze ze szkoleń to: Coaching oparty na potrzebach, Komunikacja Empatyczna w relacjach z dziećmi oraz Praca z Przekonaniami.

Prywatnie:
Lubię nocne marsze na orientację, jazdę na rowerze oraz pracować z młodymi końmi.