Zarząd

Nigdy nie wątp w to, że mała grupa zaangażowanych ludzi może zmienić świat. To jedyna siła, której kiedykolwiek się to udało.

Margaret Mead

Prezes Zarządu Fundacji
KATARZYNA SZADZIEWSKA-ŁANECKA

Uploaded image

Doświadczenie:
Ukończyłam Filologię Romańską oraz studia podyplomowe we Francji z zakresu Zarządzania i Tworzenia projektów unijnych. Mam za sobą różnorodne doświadczenie zawodowe, od pracy w sektorze publicznym, poprzez tłumaczenia pisemne i ustne, prowadzenie administracji firmy, aż po kierowanie działem sprzedaży w branży przemysłowej. Zróżnicowane doświadczenie zawodowe doprowadziło mnie do miejsca, w którym znajduję się obecnie. Zrezygnowałam z bezpiecznej posady i założyłam Fundację Gdańska Strefa Porozumienia (dawniej Fundację Gdańska Strefa Porozumienia bez Przemocy). Znalazłam obszar działań społecznych i psychoedukacyjnych, w którym widzę sens i szansę na trwałe zmiany w świecie. Jestem Trenerem Biznesu i Mediatorem w oparciu o Porozumienie bez Przemocy oraz aktywną propagatorką idei komunikacji Porozumienia bez Przemocy w świecie Edukacji, Biznesu i w różnych obszarach życia społecznego. Prowadzę warsztaty z komunikacji empatycznej dla Nauczycieli, Rodziców i wszystkich osób, które pragną poznać założenia PbP wg idei Marshalla Rosenberga. Współtworzę Żyrafią Osadę – Empatyczną Szkołę Domową, które działa w nurcie Edukacji Wzbogacającej Życie, Edukacji Alternatywnej i inspiruje się z fińskim modelem edukacji.

Prywatnie:
Żona, mama dwójki żywiołowych dzieci. Lubię zwierzęta, obecnie jestem posiadaczką 3 kotów rasy devon rex i klaczy Livii SP. Jeżdżę konno, ćwiczę aerobik, zumbę, pilates.

e-mail: k.szadziewska@strefapbp.pl
Tel: 509-449-075

 

Wiceprezes Zarządu
DOROTA MAROS

Uploaded image
Doświadczenie:
Ukończyłam Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze na Uniwersytecie Łódzkim oraz studia podyplomowe The Chartered Institue of Marketing (CIM), nazwany dalej Professional Diploma of Marketing. Jestem managerem oraz propagatorką i żywą entuzjastką języka NVC (Porozumienia bez Przemocy). Ukończyłam wiele szkoleń, warsztatów i treningów z zakresu szeroko rozumianego biznesu i marketingu. W trakcie zdobywania doświadczenia zawodowego pracowałam w agencjach reklamowych, które obsługiwały największe koncerny światowe i europejskie. Do moich obowiązków należało tworzenie i realizacja strategii marketingowej dla produktów oraz poszczególnych marek. Kolejnym ważnym etapem była praca w agencji interaktywnej, w której realizowałam projekty unijne oraz byłam odpowiedzialna za pracę zespołu i realizację autorskiego systemu CRM pisanego specjalnie na potrzeby klienta. 6-letnie doświadczenie ugruntowało moją wiedzę, dotyczącą prowadzenia projektów oraz całkowicie zrewolucjonizowało moje dotychczasowe przekonania dotyczące współpracy w zespole.Moje poszukiwania sposobu komunikacji w biznesie oraz w życiu prywatnym zakończyły się wraz z poznaniem NVC – Porozumienie bez Przemocy oraz ideologia Turkusowych Organizacji stanowi dla mnie obecnie punkt wyjścia do wszystkich rozmów.
Prywatnie:
jestem współtwórcą przesymaptycznej 4-osobowej rodziny, psa Neona oraz dwóch kotów. Uwielbiam jogę, góry i leśne spacery.W Fundacji:
koordynuję projekt Żyrafia Osada – Empatyczna Szkoła Domowa.

e-mail: d.maros@strefapbp.pl
Tel: 501-785-806