Zarząd

Nigdy nie wątp w to, że mała grupa zaangażowanych ludzi może zmienić świat. To jedyna siła, której kiedykolwiek się to udało.

Margaret Mead

Prezes Zarządu Fundacji
KATARZYNA SZADZIEWSKA-ŁANECKA

Uploaded image

Doświadczenie:
Jestem managerem z doświadczeniem w branży przemysłowej. Z wykształcenia jestem Romanistką, ukończyłam również studia podyplomowe we Francji z zakresu Zarządzania i Tworzenia projektów unijnych. Mam za sobą około 200 godzin szkoleń z Porozumienia bez Przemocy, z których najważniejsze to: Roczne Studium Mediacji w oparciu o Porozumienie bez Przemocy, w tym Kręgi Naprawcze, Mediacje Grupowe, Mediowanie konfliktu wewnętrznego; Komunikacja Empatyczna z dziećmi; Coaching oparty na Potrzebach. W działaniach fundacyjnych czerpię inspirację z wszystkich moich dotychczasowych miejsc pracy, czyli z branży rolniczej, restauracyjnej, administracji publicznej, jak i z otaczającej mnie codziennej rzeczywistości.

Cenię kontakt z ludźmi oparty na wzajemnym szacunku, akceptacji i otwartości. Kiedy poznałam Porozumienie bez Przemocy, postanowiłam zmienić moje życie i robić to, o czym od zawsze marzyłam, czyli działać społecznie. Zrezygnowałam z intratnej pracy i założyłam Fundację Gdańska Strefa Porozumienia bez Przemocy. Znalazłam obszar działań społecznych, w którym widzę sens i szansę na trwałe zmiany w świecie.

Jej motto życiowe:
Chcę budzić ludzi do życia, aby żyli świadomie, czyli lepiej rozumieli siebie, swoje potrzeby, a dzięki temu otaczający ich świat. Pragnę wspierać ludzi, aby mieli odwagę żyć swoim życiem i rozumieli, że mają na nie wpływ bez obwiniania innych za swoje porażki.

Prywatnie:
Jestem szczęśliwą żoną, mamą dwójki żywiołowych dzieci, miłośniczką kotów, psów i koni.

e-mail: k.szadziewska@strefapbp.pl
Tel: 509-449-075

Wiceprezes Zarządu
DOROTA MAROS

Uploaded image
Doświadczenie:
Ukończyłam Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze na Uniwersytecie Łódzkim oraz studia podyplomowe The Chartered Institue of Marketing (CIM), nazwany dalej Professional Diploma of Marketing. Jestem managerem oraz propagatorką i żywą entuzjastką języka NVC (Porozumienia bez Przemocy). Ukończyłam wiele szkoleń, warsztatów i treningów z zakresu szeroko rozumianego biznesu i marketingu. W trakcie zdobywania doświadczenia zawodowego pracowałam w agencjach reklamowych, które obsługiwały największe koncerny światowe i europejskie. Do moich obowiązków należało tworzenie i realizacja strategii marketingowej dla produktów oraz poszczególnych marek. Kolejnym ważnym etapem była praca w agencji interaktywnej, w której realizowałam projekty unijne oraz byłam odpowiedzialna za pracę zespołu i realizację autorskiego systemu CRM pisanego specjalnie na potrzeby klienta. 6-letnie doświadczenie ugruntowało moją wiedzę, dotyczącą prowadzenia projektów oraz całkowicie zrewolucjonizowało moje dotychczasowe przekonania dotyczące współpracy w zespole.Moje poszukiwania sposobu komunikacji w biznesie oraz w życiu prywatnym zakończyły się wraz z poznaniem NVC – Porozumienie bez Przemocy oraz ideologia Turkusowych Organizacji stanowi dla mnie obecnie punkt wyjścia do wszystkich rozmów.

Prywatnie:
jestem współtwórcą przesymaptycznej 4-osobowej rodziny, psa Neona oraz dwóch kotów. Uwielbiam jogę, góry i leśne spacery.

W Fundacji:
koordynuję projekt Żyrafia Osada – Empatyczna Szkoła Domowa.

e-mail: d.maros@strefapbp.pl
Tel: 501-785-806