Letnie warsztaty dla dzieci w wieku 6-12 lat

W imieniu Żyrafiej Osady, zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat na warsztaty letnie, współprowadzone razem z przedszkolem leśnym Leśna Baza Wilczek.

Waszym pociechom proponujemy 3 oddzielne turnusy, w trakcie których będą mogły wziąć udział w zajęciach z podstaw bushcraftu (nauczą się rozpalać ogień za pomocą krzesiwa, poznają dzikie rośliny jadalne i same ugotują potrawę na ognisku, zbudują szałas, nauczą się rozpoznawać ślady zwierząt i będą pracować z nożem), zajęciach przyrodniczych, podczas których poznają mieszkańców lasu, stawu i rzeki, będą prowadzić własne obserwacje przyrodnicze, stworzą mini-laboratorium naukowe, w którym będą używać sprzętu optycznego w tym mikroskopów i lup oraz zajęć kreatywnych inspirowanych naturą, podczas których powstaną małe dzieła sztuki z obszaru tzw. land-art, a nawet własne własne zabawki z drewna.

W trakcie każdego turnusu, dzieciaki będą miały również okazję poznania empatycznego języka żyraf, podczas warsztatów komunikacji empatycznej.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Turnus I / 9-13.07.2018 / Bushcraft
Zajęcia z podstaw bushcraftu, podczas których dzieci nauczą się rozpalać ogień za pomocą krzesiwa, poznają dzikie rośliny jadalne i same ugotują potrawę na ognisku. Ponadto zbudują szałas, nauczą się rozpoznawać ślady zwierząt i będą pracować z nożem.

Turnus II / 16-20.07.2018 / Dzika Oliwa
Zajęcia przyrodnicze, podczas których dzieci poznają mieszkańców lasu, stawu i rzeki. W trakcie warsztatów będziemy prowadzić własne obserwacje przyrodnicze, powstanie mini-laboratorium naukowe, w którym dzieci będą używać sprzętu optycznego w tym mikroskopów i lup.

Turnus III / 23-27.07.2018 / Natura Inspiruje
Zajęcia, podczas których dzieci będą pracować twórczo przy wykorzystaniu naturalnych elementów przyrody. Podczas warsztatów powstaną małe dzieła sztuki z obszaru tzw. land-art. Ponadto dzieci nauczą się pracować z nożem, aby wyczarować własne zabawki z drewna i zbudują własne szałasy.

CENA:
Koszt udziału dziecka w jednym turnusie to:
– 450zł przy zapisie do 31. maja
– 500 zł przy zapisie po 31. maja
UWAGA: Przy zapisie rodzeństwa zniżka 50zł na każde dziecko.

Cena obejmuje:
– udział w warsztatach wraz z materiałami,
– dwudaniowy obiad,
– podwieczorek w formie owoców lub warzyw,
– ubezpieczenie NNW,
– opiekę wykwalifikowanej kadry,
– korzystanie z przestrzeni Leśnej Bazy Wilczek.

MIEJSCE:
Leśna Baza Wilczek, ul. Bytowska 5, Gdańsk Oliwa

ZAPISY i INFORMACJE:
Zapisy przyjmowane są na maila: przedszkolewilczek@gmail.com w temacie „warsztaty – turnus (podać numer), imię i nazwisko dziecka”. Miejsce będzie zagwarantowane po wpłaceniu bezzwrotnej zaliczki w kwocie 200 zł w terminie do 5 od otrzymania wiadomości zwrotnej. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 29.06.2018.
Numer telefonu, pod którym możecie uzyskać więcej informacji: 692 533 602, Katarzyna Rosińska.

Zapraszamy 🙂

 

Dokumenty do pobrania:

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin warsztatów