Coaching oparty na potrzebach

Jeśli możesz to sobie wyobrazić, możesz to zrobić.

Walt Disney

podstrona3

Trochę historii…

„Coaching oparty na potrzebach” powstał z inicjatywy Agnieszki Pawlik z Fundacji Życia bez Przemocy, polskiej certyfikowanej trenerki NVC, która stworzyła i koordynowała dwuletni międzynarodowy program szkoleniowy, którego celem było połączenie Porozumienia bez Przemocy jako narzędzia do pracy warsztatowej z podejściem coachingowym, które zakłada pracę indywidualną z klientem (o projekcie możesz poczytać więcej tutaj). W efekcie powstało wartościowe, pozwalające na głęboką, skuteczną i transformującą pracę z ludźmi,  podejście, którego bazą jest założenie, że to, czym ludzie się kierują to tęsknota za zaspokajaniem swoich najgłębszych potrzeb (NVC) i rolą osoby wspierającej (coacha) jest dotarcie do tych najgłębszych tęsknot z wykorzystaniem narzędzi coachingowych. Na tym etapie wyszkolonych zostało 5 polskich trenerów. Obecnie w Polsce jest kilkadziesiąt osób, które pracują tą metodą.

Szkolenia w Polsce

Osobą, która prowadzi szkolenia z „Coachingu opartego na potrzebach” w Polsce i za granicą jest Pernille Plantener z Danii – certyfikowana trenerka Porozumienia bez Przemocy oraz akredytowana coach. Do tej pory szkolenia odbyły się w Gdańsku, Warszawie i Krakowie. Obecnie Fundacja koordynuje organizację jej szkoleń w Gdańsku.

Materiał filmowy

Materiał o Coachingu opartym na potrzebach, który powstał po Konferencji we Wrocławiu

Pernille Plantener w trakcie II edycji w Gdańsku opowiada o tym, jak przebiega szkolenie z jej udziałem. Film przygotowała Beata Kosiacka organizatorka w Warszawie.

Jeśli interesuje Cię udział w szkoleniu zobacz:
Szkolenie Coaching oparty na potrzebach z Pernille Plantener

Jeśli interesują Cię sesje indywidualne napisz do nas, polecimy Ci coacha.